InfoVýměna oleje - Výměna oleje

Výměna oleje

VÝMĚNA OLEJE - SPRÁVNÝ POSTUP

Velice důležité je po volbě vhodného maziva také dodržovat předepsaný interval výměny oleje.

Interval výměny oleje či maziva je vždy DOPRUČEN VÝROBCEM STROJE (např. vozu) a NE výrobcem oleje. Pokud máte  v servisní knížce uvedený interval výměny motorového oleje 10W-40 na 15.000 km/1 rok, není možné použitím plně syntetického oleje 5W-40 svévolně prodloužit interval výměny na 20.000 km/2 roky, pokud to není povoleno jako další alternativa.

Pro moderní vozy (řádově výroba od roku 2005 doteď) je většinou od výrobce nastaven interval výměny motorového oleje mezi 20.000 až 30.000 km. Nejčastěji pro oleje viskozitní třídy SAE 5W-30. Použitím těchto olejů do starších vozů však není možné dosáhnout stejnou délku intervalu výměny.

Nesprávným postupem (přejížděním kilometrů či motohodin) zkracujete životnost stroje či zařízení (motoru). Měli bychom si uvědomit, že každý olej má svou omezenou životnost a pokud zdvojnásobíte interval výměny (ať už vědomě či nevědomě), nechávate motor pracovat s velkým množstvím nečistot, které již bylo potřeba odplavit výměnou oleje. Velice nebezpečné je také pouhé dolévání oleje. Spousta zákazníků argumentuje tím, že dolévají tolik litrů, že prakticky vyměňují olej 1x či 2x ročně. To je bohužel velmi nevhodná metoda a to nejen z důvodu nevyměněného filtru. Laboratorním výzkumem se totiž dokázalo, že i pouhý litr použitého (vyjetého) oleje dokáže znehodnotit další 4 litry nového oleje o 30% rovnou při výměně. Tzn. již o třetinu zkrátil interval výměny...

Proto je také velmi důležité vypustit před výměnou z motoru co největší množství oleje, jaké je možné. Ikdyž výměnu oleje neprovádíte a objednáte ji v odborném servisu, je dobré dbát na to, aby dodrželi popsaný postup.

Věříme, že Vám tyto informace pomohou k výběru správného typu oleje či maziva.

Mnoho bezstarostných kilometrů či motohodin Vám přeje tým MPA

*Upozorňujeme, že jsme obchodní firma a ne poradenský servis. V žádném případě se nevyjadřujeme ke konkurenčním olejům či mazivům, které nejsou v naší nabídce.


Info

  info k objednávkám: +420 774 373 937

EUR USD
 Doprava zdarma
nad 5000 Kč
 Originální výrobky
nejvyšší kvality
 Rychlé dodací
lhůty
 Možnost vrácení zboží
do 14 dnů